Üniversitemizin kahramanları temizlik turunda

DSC_1413Uğur AYDIN ~ Mustafa Kanturmuş, Ali Nariç ve Halil Sorun… Üniversitemizin İç Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde kampüs içi çöp toplama ve tahliye işlemini yapan üç temizlik kahramanı… Onlar her gün 50 bölgeden, 120’yi aşkın konteynırı boşaltıyor ve 5 ton çöp topluyor.

Her sabah 7:30’da mesaiye başlayan Mustafa Kanturmuş, Ali Nariç ve Halil Sorun, üniversitemiz Akademik Lojmanlar’ın bulunduğu bölgeden çöpleri toplamaya başlıyor. İlki sabah saatlerinde olmak üzere günde iki kez, 50 ayrı çöp alma bölgesinde durup 120 kadar konteynırı boşaltıyorlar.

GÜNLÜK 5 TON ÇÖP

Kuzey Kıbrıs’ta az sayıda bulunan çöp kamyonu onların işini kolaylaştıran bir çalışma arkadaşı olmuş. Günlük 5 ton çöpün toplayan üç çalışanın elinin değdiği yer temizleniyor. Küçük çocuklar, üniversiteli gençler, akademisyenler ve hastane dolayısıyla çok sayıda halktan çok sayıda insanın bir arada bulunduğu üniversitemiz kampüsünün, günün her saatinde temiz ve sağlıklı olması gerektiğini söyleyen çalışanlar, görevlerini titizlikle yerine getiriyor.

TEMİZLİK TURU

Üniversitemiz kampüsünün yerleşik olduğu alanın en yüksek yerinde bulunan Akademik Lojmanlar’ın bulunduğu noktadan başlayan derin temizlik faaliyeti, Konukevi, Yurt ve Fakülte binaları, Büyük Kütüphane, AKKM, kantinlerle devam ederek İletişim Fakültesi’nde tamamlanıyor. Bu yolculuğu günde iki kez tekrarlayan görevliler, her hafta çöp konteynırlarını da ilaçlama görevini yürütüyor.

GÖREVİMİZ TEMİZLİĞİ SAĞLAMAK          

Ali NARİÇ.  26 yaşında.Üniversitemizde 6 senedir çalışıyor. “İş arkadaşlarımla çok iyiyiz. Böyle güzel bir ortamda çalışabilmek çok güzel. Her gün temizliği sağlamak için mesaiye başlıyoruz, tertemiz bir kampüs için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullanıyor.

HİJYENİK TEMİZLİK

Halil SORUN. 32 yaşında. Henüz 4 aydır üniversitemizde çalışıyor. “Kısa bir süre oldu ama buraya ve iş arkadaşlarıma çok alıştım. Çöp kamyonumuz iyi bir teknolojik donanıma sahip. Bu hijyen sağlamak için oldukça iyi bir olanak” diyen Sorun, sabah mesaiye başladıktan sonra kendilerini işlerine verdiklerini ve akşamın nasıl olduğunu anlamadıklarını belirtiyor.

ZEVKLE ÇALIŞIYORUZ

Mustafa KANTURMUŞ. 47 yaşında. Üniversitemizde 9 senedir çalışıyor. Çöp kamyonunun şoförlüğünü yapıyor. “Aracımız teknolojik donanım bakımdan mükemmel. Adada sayılı bu araçlardan. Biri de üniversitemizde. İçinde ve dışında kamera sistemi var bu çalışma koşullarının ne kadar güvenli olduğunu göstermesi bakımından önemli” diyen Kanturmuş, “Biz zevkle çalışıyoruz. Üniversitemizin temizliği için her zaman hazırız” ifadelerini kullanıyor.

DSC_1364DSC_1459DSC_1412

Reklamlar

FACEBOOK’TAN TAKİP ET

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s